حضرت علی (ع ): هرکس با مردم گذشت و جوانمردی داشته باشد از دوستی آنان برخوردار گردد..

5:46:11 AM 1399 / 04 / 14
 

 

زندگینامه واقف مرکز پزشکی ، آموزشی و درمانی نقوی:

مرحوم عمده التجاره مرحمت پناه حاج محمدصادق نقوی کاشانی فرزند حاج حسینعلی صباغ کاشانی پس از 92 سال عمر با برکت در دی ماه 1325 وفات نمود. مشار الیه از اکابر شهر کاشان و از افراد بسیار سرشناس، خیر، متعصب به امور دینی متعبد به اصول اسلامی بود ،در سایه قرب به درگاه با عظمت خداوند و عشق و علاقه مفرط به نماز، بویژه نماز شب در اواخر عمر شریف خود یک باره دنیا را رها و عشق و ایمان به خداوند بزرگ را در هم آمیخت و چون ابرمردی آهنین، محکم و استوار سرتا پا ایمان و اعتقاد راسخ خدای متعال پا در رکاب قرآن بر دست –احباب و اقربا و همسر خود را در آن لحظه به یاد ماندنی و خاطره انگیز شبی که کاتبان الهی از نوشتن ثواب این کار عاجز می شوند چون سایر محبان راستین اهل دل که چهره یار را در تمام وجود خود لمس می نماید جمع نمود. در آن شب مبارک ندا داد گویی نعمات الهی بر فرق مردم شهرستان باریدن خواهد گرفت.

دوش وقت سحر از قصه نجاتم دادند

واندر آن ظلمت شب  آب حیاتم دادند

چه مبارک سحری بود و چه فرخنده شبی

آن شب قدر که این تازه براتم دادند

رویت جرقه های نورانی از دریچه اتاقها برای ضعفا حیرت انگیز و قشنگ بود –امشب آن نیست که در خواب رود چشم کسی. اوضاع دگرگون است گویی از این دگرگونی در سایه مواهب الهی قلبها نزدیک و از این موهبت که در شرف تکوین است به یقین منافع آن برای همیشه به مستضعفین خواهد رسید . وجود همه حاضران را در آن جلسه شادمانی فراگرفته است. مرحوم حاج محمدصادق،لباده بر تن ،عبا بر دوش،  شب کلاه بر سر، محاسن حنابندان، لبها متبسم، چهره ای شادمانه گویی همه وجودش را عشق به ا... فرا گرفته است.

ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم

ای بی خبر ز لذت شرت مدام ما

هرگز نمیرد آنکه دلش زنده شد به عشق

ثبت است بر جریده عالم دوام ما

در بین وسوسه های عظیم شیطانی و دور از هر نوع ریا و تزویر کاتب را به رسم نیاکان ندا می دهد قلم زن. هر چه از هستی در جهان دارم تا خورشید از شرق سر می زند و ما مظهر زیباییها است . منافع این املاک و اموال و مجاری در بیمارستان نقوی در جهت معالجه و مداوای بیماران مصرف گردد.

دی شیخ چراغ همی گشت گرد شهر

کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

وقف نامه تنظیم و تحریر متولیان متوقف و تولیت از آن دانشگاه علوم پزشکی و نظارت با فرماندار وقت کاشان خواهد بود. تمامی اموال و املاک این افضل الخیرین بیش از 400 میلیارد تومان قابل پیش بینی است که امید می رود با اخذ تصرفات غاصبانه و جاهلانه به این وقفیات و استرداد اراضی مرحوم نقوی افزون بر 500 میلیارد تومان بالغ گردد.

کاروانسرای صباغ در بازار کاشان که میراث آن را ثبت قانونی کرده و دهها مغازه در بازار بزرگ و اراضی صدها منزل در خیابان شهید رحمانی ( کوچه روشن )، خیابان شمس آبادی، خیابان ملافتح اله ،خیابان طالقانی،خیابان کارگر با هزاران متر اراضی کشاورزی، باغات در طاهر آباد، لتحر، راوند، خزاق، یزدل، استرک، جوشقان، داخل شهرستان و غیره با بیش از 400 مستاجر از عنایات الهی است که به دست توانا و خیری بزرگوار در این شهر با چهره گلگون و شفا بخش جلوه گیری و میدان داری می نماید.

تیره روزان جهان را به چراغی دریاب

تا پس از مرگ تو را شمع مزاری باشد

مرحوم حاج محمدصادق نقوی طی بیماری مختصر با کهولت عمر در دیماه 1325 وفات کرد . تشییع جنازه آن مرحوم با مشارکت عاشقانه و خالصانه علما اعظم کاشان –قم –آران و بیدگل –بادرود و توابع –سردمداران هیئت های مذهبی با جمعیتی مخصوص دهل کوبان و زنجیر زنان با چشمان گریان واندوه بار –کارگران –فقیران –فرهنگیان –کسبه بازار با چهره هایی محزون –ابروان گره خورده در این مراسم دیدنی و تعجب آور بود . چرا نباشد مردی که از تمامی هستی مال و منال خود دست شسته تا در جهت هر چه بهتر و بیشتر به کمک و معاضدت به مستضعفان پیشی گیرد. مرحوم حاج محمد صادق نقوی را با عزت و آبرومندی زایدالوصف مدد گرفته از درگاه خداوند حسب وصیت در مزار نو قبرستان قم دفن و مدت 40 شب فقرا اطعام و در این شب ها در مسجد آقابزرگ سجاده قرآن مفتوح و خواندن کتاب خدا و فاتحه بر روان پاک نقوی زینت بخش مجالس بود . روحش شاد –راهش مستدام

پس بگردید و بگردد روزگار

دل به دنیا در نبندد هوشیار

ای که دستت می رسد کا ری بکن

پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر