حضرت علی (ع ): هرکس با مردم گذشت و جوانمردی داشته باشد از دوستی آنان برخوردار گردد..

1:40:43 PM 1397 / 04 / 30
 

 سم زدایی فوق سریع چیست؟


سم زدایی فوق سریع یکی از روش های ترک اعتیاد مواد مخدر می باشد که با هدف پاکی بیمار بدون نیاز به هر داروی جایگزینی طی یک دوره بسیار کوتاه پیش بینی شده است.
در این روش معتادان طی 4 الی 6 ساعت بیهوشی تحت نظر متخصصین مربوطه ، از لحاظ جسمی از مواد مخدر پاک شده و با توجه به بیهوشی کامل در این زمان عوارض ترک اعتیاد ناشی از محرومیت از مواد مخدر را تجربه نخواهند کرد  و پس از هوشیاری بیماران در بخش بستری شده و تحت مراقبت های ویژه قرار می گیرند.
« کلینک سم زدایی فوق سریع» نیازمند تجهیزات بیهوشی و مراقبت های ویژه می باشد که پس از اخذ مجوزهای لازم، این کلینیک از شهریور ماه 1392  در بیمارستان نقوی کاشان  راه اندازی شده است.
در این روش با تجویز داروهای آنتی دوت مخدر، مخدر از سطح سلولهای بدن آزاده شده و از طریق کلیه دفع می شود.
در روش ترک اعتیاد فوق سریع 80 الی 90 درصد علائم ترک مخدر شامل درد اسکلتی عضلانی، پرش عضلات ، بی خوابی، بی قراری ، تهوع و استفراغ و اسهال طی مدت بیهوشی وبستری بعد از آن از بیمار گرفته می شود و بیمار بسته به میزان و مدت مصرف موادمخدر، ممکن است 10 تا 20 درصد علائم فوق را تجربه کند که در این موارد نیز، این علائم با تجویز داروهای لازم طی یک دوره حداکثر 3 هفته ای درمان خواهد شد.
کلینیک ترک اعتیاد به روش سم زدائی فوق سریع از شهریور ماه 1392 در بیمارستان نقوی کاشان راه اندازی شده است و به بیماران نیازمند خدمات فوق الذکر را ارائه می نماید.

 

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر