حضرت علی (ع ): هرکس با مردم گذشت و جوانمردی داشته باشد از دوستی آنان برخوردار گردد..

10:02:40 PM 1398 / 01 / 03
 

 توصیه های بعد از عمل جراحی رینوپلاستی در بیمارستان نقوی کاشان

1- -باید تا 72 ساعت به فواصل یک ربع ساعت بطور متناوب از کمپرس سرد استفاده کنید. زمانی که  به منزل مراجعه کردید خودتان چند تکه یخ راخرد کرده و داخل کیسه فریزر ریخته و روی صورت ، گونه ها و لب بالا قرار دهید، این کار باعث می شود ورم و کبودی صورت شما به حداقل برسد.(کمپرس یخ روی بینی قرار نگیرد)

2-درازکشیدن بعد از عمل باعث تورم بینی شما می شود لذا سعی کنید بعد از عمل حتماً تا 72 ساعت برای استراحت زیر سر به اندازة دو بالش بلند باشد.

 3-از روز سوم به بعدکارهای سبک مثل کارهای سبک منزل،کارهای اداری،کار باکامپیوتر و ... بلامانع است.

4- مسکن طبق تجویز پزشک استفاده شود.

5- پس از عمل می بایست از فین کردن خودداری نموده و عطسه با دهان باز انجام شود و از حرکات شدید صورت در هنگام خنده و نیز ازگریه خودداری شود.

6- تادو هفته از خم کردن بدن و پایین آوردن سر خودداری شود.

7-از نزدیک شدن کودکان و بغل کردن انها جهت جلوگیری از صدمات احتمالی به بینی تا دو هفته اجتناب شود.
 

8-تا وقتی که گچ بر روی بینی شماست باید از لباسهایی استفاده کنید که از جلو توسط دگمه یا زیپ باز می شوند و برای پوشیدن آن لازم نباشد از روی سرکشیده شوند.

9- تا شش ماه از عینک استفاده نشود

10 -برای استحمام باید به وسیله دوش دستی از گردن به پایین را بشویید و بعد بخوابید تا شخص دیگری موهای شما را بشوید بدون اینکه پانسمان شما خیس شود.

11- هیچ محدودیت غذایی وجود ندارد(به جز غذاها و میوه هایی که نیاز به جویدن طولانی یا گاز زدن دارد مانند کباب برگ، ساندویچ ،سیب و امثال آنها که در هفته‌های اول باید پرهیز شود)روزهای اول پس از جراحی بهتر است گوشت و مواد مغذی ابتدا در مخلوط کن نرم شودتا جویدن کمتری لازم باشدهمچنین از خوردن چای و قهوه داغ در این روزها اجتناب شود. نوشیدن مایعات کافی به  رفع خشکی دهان کمک می‌کند.

12-  شنا یا فعالیتهایی که احتیاج به فعالیت زیاد دارد تا دو هفته ممنوع است. شیرجه و اسکی تا دو ماه مجاز نیست . ورزش هایی که احتمال تصادم در آنها وجوددارند تا ۴ماه نباید انجام شود

                                                                    بخش جراحی بیمارستان
                                                                  
 گردآوری:خانم  اسماعیل پور

                                                                                     تاریخ آخرین به روز رسانی: 1395/11/10

   
جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر