حضرت علی (ع ): هرکس با مردم گذشت و جوانمردی داشته باشد از دوستی آنان برخوردار گردد..

1:33:04 AM 1397 / 08 / 25
 
اخبار بیمارستان نقوی کاشان

نمایندگان وزارت بهداشت از مدیریت پسماند و فاضلاب این بیمارستان دیدن کردند

نمایندگان وزارت بهداشت از مدیریت پسماند و فاضلاب این بیمارستان دیدن کردند

 

نمایندگان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صبح روز چهارشنبه مورخ 22/6/96 با دیدار از بخش های مختلف بیمارستان نقوی ، از وضعیت تفکیک پسماند و نحوه جمع آوری آن و همچنین دستگاه بی خطر ساز زباله های عفونی این بیمارستان بازدید کردند.

رئیس بیمارستان نقوی کاشان در این خصوص گفت: در این بیمارستان برای تفکیک پسماندهای بیمارستانی معمولی و عفونی از یکدیگر، در کلیه قسمتها از سطل زباله زرد رنگ درب دار از جنس پلاستیک و همراه با کیسه زرد رنگ برای پسماندهای عفونی و از سطل زباله آبی رنگ درب دار همراه با کیسه مشکی برای زباله های معمولی استفاده می شود.

دکتر حامد یزدان پناه افزود: همچنین از سطل های سفید رنگ با کیسه سفید برای پسماندهای شیمیایی و دارویی استفاده می شود.

وی تصریح کرد: پسماندهای عفونی جمع آوری شده توسط کانتینرهای زرد رنگ چرخ دار و پسماندهای معمولی توسط کانتینرهای آبی رنگ چرخ دار به جایگاه نگهداری موقت پسماندها در محوطه بیمارستان منتقل می شوند.

به گفته وی، در داخل این جایگاه که محصور و روبسته می باشد ، کانتینرهای فلزی بزرگ درب دار و چرخ دار به رنگ زرد مخصوص نگهداری پسماندهای عفونی و کانتینرهای آبی رنگ مخصوص پسماندهای معمولی وجود دارد که پسماندهای جمع آوری شده در این کانتینرها قرار داده می شوند .

دکتر یزدان پناه ادامه داد: برای تفکیک اجسام نوک تیز و بسیار آلوده از سطل های مخصوص جمع آوری اشیا نوک تیز(safety  box )  در حجم های 5/1 و 3 و 7  لیتر که به رنگ زرد و دارای بر چسب ویژه مواد زائد خطرناک می باشند ، استفاده می گردد .

وی اضافه کرد: این پسماندها پس از بی خطرسازی همراه با پسماندهای معمولی توسط شهرداری به محل دفن پسماند انتقال می یابد.

 

ساعت : 13:43 -  روز  : چهار شنبه  - 22 /  6 / 1396 /  شماره خبر : 32 / تعداد نمايش :476

درج نظر بینندگان نظرات کاربران فایل مرتبط
  درج نظر بينندگان خبر :

نام:   
ایمیل:  
نظر:    

  نظرات كاربران:


   

جشنواره پرتال

انتخاب پرتال برتر